BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!

„Fennállásának 65. évfordulóját ünnepelte az MH Egészségügyi Központ Honvédkórház reumatológiai osztálya december 5-én.

Az ünnepségen Németh Szilárd, a HM parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes köszöntötte az orvosokat, egészségügyi dolgozókat: „Egy olyan közösség alakult ki a szakrendelőben az elmúlt hatvanöt évben, ami példaértékű és amire lehet építeni” – fogalmazott beszédében.

Prof. dr. Sandra Sándor nyugállományú orvos ezredes, az MH EK – Honvédkórház Reumatológiai és Fizioterápiás Szakrendelés rendelésvezető főorvosa hangsúlyozta: a reumatológia jelentős előretörésében nagy szerepe volt a biokémia, az immunológia és az örökléstan ugrásszerű fejlődésének.

A délutánba nyúló konferencián – egyebek mellett – szó esett a fizioterápia jelentőségéről, a gyulladásos reumatológiai betegségek területén szerzett tapasztalatokról, a járó- és fekvőbetegek fizioterápiás ellátásáról, a derékfájás kezeléséről és a szívbetegek rehabilitációjáról. Forrás: MH EK web”

Alapítványunk anyagilag segítette a jeles rendezvény megvalósulását.