TUDNI ILLIK, HOGY MI ILLIK

Idén két alkalommal – áprilisban és októberben – rendezte meg a kórház a X. Jubileumi Szakdolgozói Tudományos Napját. Az őszi „ismétlést” a Honvédkórház szakdolgozói létszámának tekintélyes volta indokolta. Mindkét alkalommal a rendezvény támogatói között alapítványunk is anyagilag segítette a konferencia megrendezését. Mi finanszíroztuk azt a szenzációs előadást, amelyből megtudhatták a résztvevők, hogyan viselkedjen az egészségügyi dolgozó a betegekkel, a hozzátartozókkal, a kollégákkal; milyen öltözet, frizura illik az ápolói tevékenységhez; milyen hangnemet és stílust használjunk, melyeket kerüljük munkánk során. A számos, szigorúan tudományos igényű értekezést üdítően színesítette az „illemtanóra”, amelynek tanításait igenis komolyan kell venni!