FÓKUSZBAN A LÖKÉSHULLÁM TERÁPIA

Nagy érdeklődés mellett második alkalommal rendezte meg október 6-án a Honvédkórház Reumatológia és fizioterápia szakrendelése fizioterápiás asszisztensek, szakasszisztensek, gyógy-masszőrök, szakdolgozók és orvosok számára szabadon választott kreditpont gyűjtésre alkalmas képzését.

A lökéshullám terápia lényege, hogy a keletkezett hanghullámok felpezsdítik a keringést, így a gyulladásért felelős anyagok gyorsabban elszállítódnak, a környező izmok elernyednek, így a fájdalom mérséklődik. Az ország különböző intézményeiből érkezett, mintegy száznegyven hallgató bepillantást nyerhetett a Honvédkórház fizioterápiás rendelésein tevékenykedők holisztikus szemléletének és a kezelő orvosok komplex kezelési metódusainak hiteles közvetítésébe, az itt dolgozók betegközpontú szemléletébe is. Alapítványunk ebben az évben már negyedik alkalommal vett részt e szakmai terület tudományos igényű, továbbképző konferenciájának szervezésében.